תוף מאריך

תוף מאריך

כבלים ותוף מאריך הם אביזרים העיקריים הנדרשים בעבודות חשמל רבים כמו – קידוח, ריתוך, תאורת חוץ ועוד. תוף מאריך הוא פופולארי בעבודות בנייה ושיפוצים בעבודות תחזוקה, בניה, מפעלים, לצבא ולכל סביבה בה אין שקע בקרבת מקום. חוסר מודעות לכללי הבטיחות בכבלים אלו עלולים לגרום לתאונות או להתחשמלות, לכן יש להקפיד על כללי הזהירות טרם שימוש בתוף מאריך.

מה הוא תוף מאריך?

תוף מאריך הוא כבל מוליך מתכתי מבודד בעל עטיפה, או מספר מוליכים מבודדים מאוגדים בעלי עטיפה משותפת בהתאם לתקנות החשמל. התוף עצמו הוא – הוא תוף בסיסי לליפוף כבלי החשמל עליו. תופי הכבלים  עם כבל מאריך, מוגדרים כציוד חשמלי מטלטל ולכלים אלו יש תקנים מיוחדים בעת השימוש בהם.

תוף מאריך לשימוש ביתי ותעשייתי

תוף מאריך מיועד גם לשימוש ביתי, כאשר אין שקע בקרבת מקום וזקוקים לבצע עבודות שונות, הוא מיועד גם לשימוש בתעשייה קלה באזורים בהם אין חשש לפגיעה והזרם הוא עד- 16 אמפר. תופים אשר תקן זה קיים עליהם מיועדים לשימוש ביתי ותעשייתי בתוך מבנים או מחוצה להם, תוך כדי התייחסות מיוחדת לבטיחות בשימוש  רגיל.

יתרונות וחסרונות בתוף מאריך

יתרונם הבולט של תוף מאריך הוא- ההתאמה הייחודית לתנאי שטח קשים ומתאים לעבודות מורכבות בכך שהוא מאפשר פריסת כבלים והגעה למקומות מסובכים בהם אין תשתיות חשמל. הוא מסייע רבות לתעשיות שונות ונותן פתרון פרקטי במקרים רבים. חסרונה הבולט של תוף מאריך הוא -הסכנה בשימוש לא נכון בתוף מאריך. הוא יכול לגרום להתחשמלות ולתאונות רבות. לכן, מומלץ להתקין מפסק מגן על התוף, אך על מגן זה אין חובת התקנה מבחינת התקנה. בכל מקרה יש להשתמש בתוף מאריך בתבונה ובזהירות רבה.

מוזמנים לקרוא בנוסף: תאורת לד

מאריכי כבל ניידים

מאריכי כבל ניידים

מאריכי כבל ניידים

מאריכי כבל ניידים

מאריכי כבל ניידים

מאריכי כבל ניידים

מאריכי כבל ניידים

מאריכי כבל ניידים

הפלמ"ח 23 בני ברק, 51118 ישראל

03-6184131

03-6196805

info@electrosen.co.il

  • © כל הזכויות שמורות ל"אלקטרוזן" בע"מ