שימוש חכם באנרגיה סולארית: גופי תאורה סולאריים

שימוש חכם באנרגיה סולארית: גופי תאורה סולאריים

ארץ שטופת שמש כמו ישראל מספקת בית גידול נוח ופורה לשימוש באנרגיית השמש לצרכים שונים. למעשה, כיום, יותר ויותר תחומים ומכשירים שהיו מחוברים לרשת החשמל נודדים ומוצאים את חלופת מקור המתח שלהם באנרגיה הסולארית. ברור, כי בראש ובראשונה, מדובר בגופי התאורה הסולאריים הממוקמים מחוץ לבית, בגינה ובחצר, אשר, ממילא, חשופים לאור השמש בשעות היום, ובקלות יכולים להפיק את כמות האנרגיה הנדרשת להפעלתם בשעות הערב.

יתרונות התאורה המבוססת על אנרגיה סולארית לגינה

פרישת רשת תאורה רגילה בגינה דורשת שימוש בשירותיו של חשמלאי מוסמך – כן, זוהי עובדה שלא הרבה יודעים (וישראלים רבים יודעים, אבל למרות זאת מעדיפים להתעלם ממנה), אבל משימה מסוג זה, כאשר מדובר בתאורה המבוססת על חשמל, מחייבת ביצוע בידי איש מקצוע. תאורה מבוססת אנרגיה סולארית, לעומת זאת, איננה דורשת זאת, מאחר ואין שום מגע בינה לבין רשת החשמל.

מיקום גופי התאורה המבוססים על אנרגיה סולארית הוא קל ומהיר – את מיקום גופי התאורה הסולאריים ניתן לעשותו ללא תכנון מוקדם מראש וללא הכנות יוצאות דופן. הפילדנדרום שלכם נבול, אבל, לעומתו, שיח היסמין פורח? כל מה שעליכם לעשות, הוא פשוט לשלוף את גוף התאורה מכד הפילדנדרום אל גינת היסמין, וזהו.

גופי תאורה סולאריים בטוחים יותר לשימוש – זוכרים שדיברנו על פרישת רשת תאורה מבוססת חשמל? ובכן, לרשת חשמל כזו ישנן חסרונות רבים, כשהבולט בה הוא חוסר בטיחותה. אתם משקים את הגינה? המים עלולים לחדור לכבל. יש לכם כלב שחופר בגינה? הנה ההתחשמלות הבאה. הילד שלכם נוגע ברגליים יחפות ורטובות בגוף התאורה? עזבו, זה לא משהו שאתם רוצים אפילו להתחיל לתאר לעצמכם. במיוחד כשהחלופה הבטוחה כבר נמצאת כאן!

עלות השימוש בגופי תאורה סולאריים היא 0 ₪ לחודש/לשנה/ליובל – כמה פעמים קרה שיצאתם לגינה או לחצר עם הילדים או החברים, הערב ירד והדלקתם את האור. אחרי שסיימתם לבלות, נכנסתם הביתה ושכחתם את האור בחוץ דולק. את זה, גיליתם רק למחרת בערב, שהתחיל להחשיך. בקיצור – שילמתם על הנורה הדולקת 24 שעות, כשבפועל, השתמשתם בה הרבה פחות. כן, נקודתית, אולי מדובר בסכום זעום, אבל הסכומים מצטברים זה לזה, ואז, הסכום כבר איננו קטן כ"כ. כאמור, גופי תאורה סולאריים אינם מחוברים לחשמל, ולכן, אין בעיה לשכוח אותם דולקים.

לסיכום:

אם, עד לפני מספר שנים, נאלצנו להסתפק במספר מצומצם של דגמי גופי תאורה סולאריים, שאף הם היו מגושמים למראה ולא דקורטיביים, כיום, עם התפתחות הטכנולוגיות השונות, גופי התאורה המבוססים על האנרגיה הסולארית הפכו להיות חלק אינטגרלי וישים בכל גינה. יתרונותיהם הרבים ממשיכים להצעיד אותם קדימה, ונראה, כי כבר בעל חצר או גינה שאיננו מכיר ביעילותם ובתועלת הרבה שהם מביאים איתם.

הפלמ"ח 23 בני ברק, 51118 ישראל

03-6184131

03-6196805

info@electrosen.co.il

  • © כל הזכויות שמורות ל"אלקטרוזן" בע"מ